Nejoblíbenější lokality pro bydlení v Praze

Nejlepší bydlení v PrazeBydlení v Praze není nejlevnější, nicméně velmi lukrativní. Výstavba nových domů a bytů byla sice v posledních letech poněkud omezena kvůli nižší poptávce. Nicméně v současné době se však začíná zlepšovat a lidé opět hledají bydlení v hlavním městě. Které lokality patří mezi nejoblíbenější?

Centrum města je atraktivní pro turisty, ale k bydlení ideální není. Byty jsou zde velice drahé a chybí příroda. Vlastnit nemovitost v centru města není vůbec špatné, ale pro rodinu s malými dětmi není příliš vhodné.

Lidé naopak vyhledávají okrajové části města. Mezi ně patří například sever Prahy. Pražská Troja stále patří mezi velmi lákavé lokality. Je odtud velmi pěkný výhled na celou Prahu, výborná dopravní dostupnost do centra a mnoho zeleně a přírody. Na sever Prahy lidé míří také do Bohnic, Kobylis, Letňan a Kbel. Dochází zde k výstavbě nových bytových jednotek. Lidé oceňují dopravní spojení metrem, které je nedaleko od těchto míst. K dispozici jsou také obchodní centra a relativní klid.

V popředí zájmu se stále drží také Žižkov a Horní Vršovice. Jde o poměrně atraktivní lokality zejména, co se památek týče. Město se snaží dostat co nejvíce zeleně také do těchto míst.

Mezi další oblíbené lokality patří Podolí, Pankrác, Čestlice, Strašnice, Smíchov a Holešovice. Realitní život zde v poslední době značně nabírá na obrátkách.

About

Posted on 18.6.2014, 10:58 By
Categories: Reality