Vymalování bytu aneb Jak na to

Mohlo by se zdát, že jednoduchá aktivita, jakou je malování bytu, bude hračkou. Nenechte se zmást, i ta totiž vyžaduje plán.

 

Výběr odstínu

Při výběru odstínu zvažte aspekty místnosti. Barvy působí na náladu, mění atmosféru, světlo i optickou velikost samotného prostoru. Budete v pokoji pracovat nebo odpočívat? Či vařit? Potřebujete mu dodat více světla nebo jej opticky rozšířit?

Tmavé barvy vytváří teplo, bezpečí a intimitu. Světlé barvy místnost provzdušní, zvětší a rozzáří.

vymalovani-bytu

Příprava podkladu

Pokud je na stěně několik vrstev staré barvy, je vhodné seškrábat starou barvu, aby byl podklad rovnoměrný, stejnobarevný a neodlupoval se. Před škrábáním stěnu navlhčete a na škrábání použijte špachtli.

Úprava podkladu

Zbavte stěnu větších děr pomoci tmelu a stěrky a odstraňte prach vlhkým hadříkem nebo smetáčkem. Dbejte také na odstranění plísní a případných mastnot. Mastnotu odstraníte směsí octu a vody v poměru 1:1. Nastříkejte na postižené místo, nechejte působit a poté setřete vlhkým hadříkem.

jak-vymalovat-byt

Malování bytu

Nachystejte si pomůcky pro vymalování bytu či místnosti. Pomoci plachty zakryjte podlahy a nábytek. Okna, zásuvky, rámy dveří a další výčnělky oblepte malířskou páskou. Malování začněte penetrací, abyste dosáhli co nejlepšího a nejkvalitnějšího efektu. Při samotném malování nezačínejte velkými plochami, ale začněte detaily. Vezměte si zárožák a menší štětec. Věnujte se místům kolem zásuvek, rámů oken, vypínačů atd. Na velké plochy je vhodný váleček, který vždy po namočení do barvy otřete. Pokud budete nanášet více vrstev, nechte barvu vždy zaschnout. Alespoň 3 hodiny. Jakmile budete mít hotovo, odstraňte krycí plachty, folie a zkontrolujte, zda jste dosáhli požadovaných výsledků.

Je výhodnější vymalovat byt svépomocí nebo přenechat malování firmě? Z finančího hlediska je samozřejmě vždy výhodnější vymalovat byt svépomocí. Pokud nemáte čas a hledáte rychlou a čistou alternativu, přenechejte malování bytu vybrané firmě.

About

Posted on 24.2.2020, 14:49 By
Categories: Nezařazené, Praktické